Kompostovatelné pytle na zahradní odpad 120l - 5ks

 
Dostupnost Skladem (2 ks)
143 Kč
   
Značka Ekodomov
Kategorie Kompostování
 

Kompostovatelné pytle na zahradní odpad

Kompostovací (kompostovatelné) pytle se záložkou jsou vyrobeny z kompostovatelného plastu vyrobeného z přírodních obnovitelných zdrojů. Pytle jsou určeny pro sběr jemného zahradního odpadu (tráva, listí, plevel, piliny, seno, sláma a další drobný odpad ze zahrady a domácnosti), pro sběr bioodpadu z údržby zeleně (zahrady, parky, sady, zemědělské plochy), dále pro shromažďování bioodpadu v supermarketech, v prodejnách zeleniny a ovoce a všude tam kde je ekonomické zjednodušit si manipulaci s bioodpadem pro svoz do kompostárny.

 

Pytle jsou vyrobeny se záložkou a jsou navinuty na roli. Role je opatřena perforací a jednotlivé pytle se odtrhávají. Pytle propouští vlhkost, čímž dochází k příznivému vysoušení bioodpadu.

 

Pytle z kompostovatelného plastu na rozdíl od papírových pytlů dobře odolávají nepřízni počasí. Mohou zmoknout nebo na ně může sněžit a stále si zachovávají svou pevnost, nejsou-li v prostředí kompostu. Pytle by neměly být s odpadem skladovány déle než 14 dní. Pytle jsou zkompostovány s biologickým odpadem.

 

Každý pytel je opatřen návodem, který uvádí, co do pytle patří a jak s pytlem zacházet. Z druhé strany pytle je možné zhotovit potisk dle přání zákazníka. Případně je zde možné vytisknout znak města či svozové společnosti. Individuální potisk lze realizovat u zakázek nad 5 000 ks.

 

OK compost Pytle jsou certifikovány značkou OK Compost.
(100% kompostovatelné obaly musí být označeny tímto symbolem)

 

Jak dlouho je možné skladovat kompostovatelné pytle a jaké jsou podmínky pro skladování?

Pytle se dají skladovat minimálně jeden rok bez obav ze ztráty kvality. U pytlů z materiálu Mater-Bi jsme zaznamenali vyšší křehkost a trhavost pytlů po dvou letech. V současné době používáme materiál Bioplast, u kterého by údajně měla být skladovatelnost delší, to znamená, že by si měl pytel zachovat své původní vlastnosti z výroby i po dvou letech. Bohužel to nemáme zatím ověřené a tak jsme schopni garantovat rok. Přeci jen se jedná o přírodní materiál.

 

Co se týče skladovatelnosti, tak je dobré mít pytle uskladněné:

V suchu - pokud by byly ve vlhku a byly by přítomné aerobní bakterie, může dojít k degradaci materiálu.

V temnu - UV zážení má vliv pevnost materiálu, pokud by byly pytle na sluníčku, materiál se může stát křehčím a méně pevným.

Neměly by být na mraze - materiál je paropropustný a má v sobě vzdušnou vlhkost, pokud kapilární vlhkost v materiálu zmrzne, může dojít ke snížení pevnosti materiálu. Pokud je materiál v suchu, je riziko z poškození minimální, přesto jej však nelze vyloučit. Materiál jsme na mraze zkoušeli skladovat a změna nebyla pozorována.

Neměly by být vystavovány vysokým teplotám, doporučují se teploty do 40°C. Tento materiál začíná tát již při teplotách od 100°C. Extruzní teplota je 140°C.

Jednorázové překročení doporučené teploty by nemělo mít žádný vliv. Pokud by se materiál skladoval v prostoru, například v nějaké plechové boudě, kde by přes léto byla dlouhodobě teplota nad 40°C, může opět dojít ke křehnutí materiálu.

Zkoušeli jsme materiál Mater-Bi skladovat v nevytápěné suché garáži, kde se v největších vedrech v létě teplota blížila 40°C a v zimě zde mrzlo. Jeden rok skladování na kvalitu materiálu neměl sledovatelný vliv.Obsah balení: 5ks

Rozměr: 700x1100 mm

Objem pytle: 120l

Vyrobeno v ČR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: