Dobrý den, v termínu 1. 7. - 7.7. máme dovolenou. Veškeré objednávky vyřídíme v dalším týdnu. Děkujeme za pochopení.
 

Phyteneo Otic Solution 10ml

 
Dostupnost Vyprodáno
163 Kč
Značka Neofyt
Kategorie Domácí lékárna
Položka byla vyprodána...
 

PHYTENEO Otic Solution 10ml

  • změkčuje a rozpouští ušní maz v zevním zvukovodu,
  • zmírňuje bolestivé projevy při zánětu středního ucha a bubínku, zejména v počátečním stadiu,
  • odstraňuje vodu ze zevního zvukovodu po koupeli, sprše, plavání a potápění,
  • má antimikrobiální účinky a příznivě působí při drobných zaníceních pokožky ušního zvukovodu a boltce.

Charakteristika:
Směs glycerinu a butylen glykolu vykazuje zvláčňující efekt a změkčuje a rozpouští ztvrdlý ušní maz. Slouží rovněž jako směs pomocných látek, ve které jsou rozpuštěny další složky. Spoluvytváří prostředí nevhodné pro růst bakteriálních infekcí. Má hygroskopické vlastnosti a vyrovnáváním osmotických tlaků pomáhá mírnit otoky. Extrakt měsíčku a divizny napomáhá regeneraci a stimuluje samočistící schopnost pokožky. Estery triterpendiolů obsažené v extraktu měsíčku působí proti otokům. Extrakt třezalky působí adstringentně a protizánětlivě. Linalol a linalyl acetát obsažené v levandulovém oleji místně tlumí bolestivé projevy. Extrakt tymiánu obsahuje thymol, který působí antibakteriálně. Cholin salicylát má analgetické účinky a tlumí bolest. Mechanismus těchto účinků je založený na reversibilní inhibici enzymatické aktivity cyklooxygenázy a následném snížení tvorby prostaglandinů, které jinak hrají úlohu mediátorů při aktivaci vzniku pocitu bolesti.

Při nedostatečné samočistící funkci nebo při vniknutí nečistot (voda, prach) se může v zevním zvukovodu hromadit nadměrné množství ušního mazu, které může vést ke zhoršení průchodnosti zvukovodu a rovněž i ke vzniku podmínek pro přemnožení nebo nárůstu mikroorganismů, které mohou být zdrojem zánětů a dalších zdravotních problémů. Pokud používáte přípravek Phyteneo Otic Solution k tomuto účelu, pak ušní maz se rozpustí a volně vyteče (zbytky jsou patrné např. v ušním boltci) případně jej změkčí a je pak lehce odstranitelný mechanicky. V případě mechanického odstraňování doporučujeme používat vatové tyčinky s obezřetností neboť mazová zátka může být obtížně přístupná a může dojít k jejímu zasunutí hlouběji do zvukovodu. Při odstranění vody ze zvukovodu (po koupeli, sprše, plavání a potápění apod.) se přípravek smísí se zbytkovou vodou, umožní její odpaření nebo vytečení a současně vytváří prostředí, které neumožňuje rozvoj infekcí a případných následných zánětů. V případě použití při tlumení projevů bolesti způsobených záněty přípravek působí antisepticky proti původcům zánětů ( nejčastěji Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Streptococcus pyogenes a Staphylococcus aureus). Současně salicylát a levandulová silice tlumí projevy bolesti. Glycerin, butylen glycol a extrakt měsíčku mírní případné otoky.

Použití:
Obvyklá dávka přípravku je 2-3 kapky 2-4 krát denně do vyústění zvukovodu ucha. Při vynechání jedné nebo více dávek následující dávku nezvyšujte. Před použitím ohřejte ušní kapky na 37 oC (přibližně tělesná teplota), např. ohřátím v dlaních. K čištění ucha přistupujte nejdříve 10 min po aplikaci. Doporučená doba souvislého používání nemá přesáhnout 5 dní. U žádné složky přípravku nejsou dosud známy nežádoucí interakce, přesto by těhotné nebo kojící ženy měly používat přípravek s opatrností. U dětí mladších 3 let by se měl používat přípravek po konzultaci s odborným lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte při pokojové teplotě v suchém místě a v temnu, po otevření těsně uzavřete.

Upozornění:
Nepoužívejte přípravek v případě alergií nebo přecitlivělosti na některou ze složek nebo v případě porušeného bubínku. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, obraťte se na svého odborného lékaře. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, obraťte na svého lékaře.

Ingredients/Zloženie:
Glycerin, Butylene Glycol, Cholin Salicylate, Alcohol, Lavandula Angustifolia (and) Calendula Officinalis (and) Verbascum Thapsus (and) Hypericum Perforatum (and) Thymus Vulgaris Extract

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: