mamacoffee

prazirna_mamacoffee-logo

Na začátku mamacoffee byla cesta do Etiopie, několik přátel a jejich nápad založit e-shop s čerstvě praženou kávou. V roce 2008 získali licenci od Fairtrade International (FLO) a otevřeli první, a stále funkční, kavárnu v Londýnské ulici. Od té doby se rozrostli, kromě Londýnské naleznete kavárny mamacoffee ve Vodičkově ulici, na Jiřáku a v Karlíně.

V mamacffee praží kávu s příběhem. S kávovými farmáři navazují osobní kontakt, navštěvují je a pomáhají se sklizní. Klíčovým je férový obchod, tedy takový, který zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí. Proto mamacoffee buduje přímé obchodní vztahy s farmáři. Tato spolupráce vede k odstranění zisku prostředníků v celém vývozním řetězci a také redukuje administrativní zátěž, která je spojená s oficiálními certifikacemi. Přímé obchodní vztahy také umožňují sdílení nejnovějších trendů a metod, které zvyšují kvalitu kávy a pozitivně ovlivňují pěstování i sklizeň. Přímé vztahy a přátelství s farmáři umožňují sledovat průběh sklizně a zajistit nejvyšší možnou kvalitu kávy, která ze sklizně vzejde.

mamacoffee

 

Správné pražení je pro nás základ. Kávová zrnka proto v mamacoffee praží po malých dávkách a respektují jedinečný charakter každé kávy. Pouze tak se aktivuje na 800 aromatických chuťových látek, které tvoří výslednou jedinečnou chuť a aroma kávového nápoje.

Tyto látky však z upražených kávových zrnek postupně vyprchávají. Čerstvost pražení je proto pro skvělou kávu naprosto nezbytná. Neznamená to však, že by káva byla ideálně připravena k pití hned po upražení. Kávě je třeba dát po upražení několik málo dní na to, aby se její chuť ustálila.

 

 

228
2811228281

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

   
 • mamacoffee bio colombia tolima bilbao 16278
  Mamacoffee Bio Colombia Tolima Bilbao 250g
  Vyprodáno

  Díky svému plnému, krémovému tělu se tato káva skvěle hodí na espresso či na přípravu v moka konvičce. Zároveň je však díky své ovocné kyselosti a sladkosti po karamelu vhodná i na alternativní přípravy kávy, jako je drip, aeropress či frenchpress, skvěle si rozumí i s moccamasterem.


  228 Kč
     
  Značka: mamacoffee
 • dejavu espresso smes 16266
  Mamacoffee Espresso směs Dejavu 250g
  Vyprodáno

  Směs 100% arabik Dejavu je pečlivě sestavená pro ideální espresso. Hodí se také na přípravu v moka konvičce a v džezvě.


  249 Kč
     
  Značka: mamacoffee
 • Mexiko HG SWP bez kofeinu 16980
  Mamacoffee Mexiko HG SWP bez kofeinu 250g
  Vyprodáno

  100% bezkofeinová arabika z Mexika. Chuti této kávy vévodí kakao a rozinky doprovázené decentními tóny kešu oříšků.


  281 Kč
     
  Značka: mamacoffee

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem