Dobrý den, v termínu 1. 7. - 7.7. máme dovolenou. Veškeré objednávky vyřídíme v dalším týdnu. Děkujeme za pochopení.
Akce
 

Pandoo Opakovaně použitelné kuchyňské bambusové utěrky 20 ks

 
Dostupnost Skladem (1 ks)
Běžná cena 229 Kč
Ušetříte 16 Kč (–6 %)
213 Kč
   
Značka Pandoo
Kategorie Doplňky
 

Pandoo Opakovaně použitelné kuchyňské bambusové utěrky 20 ks

Nechcete se vzdát jednorázových kuchyňských utěrech, ale zároveň tak trochu tušíte, že jejich výroba a spotřeba není zrovna v souladu s přírodou a ekologií? Alternativou mohou být ekologické bambusové kuchyňské utěrky Pandoo, které lze opakovaně používat.

Kuchyňské útěrky Pandoo jsou odolné, velmi savé a lze je vyprat v pračce až 100 x. Navíc jsou antibakteriální a hypoalergenní.

Pratelné bambusové utěrky od Pandoo lze využít mnoha způsoby: k sušení, utírání rozlitých tekutin v kuchyni, k utírání prachu, leštění v domácnosti nebo k silnému znečištění v dílně. Stačí odtrhnout roli jako jednorázovou papírovou kuchyňskou utěrku a použít mokrý nebo suchý. Nahradí přibližně 60 rolí papírových kuchyňských utěrek.

Kuchyňské útěrky Pandoo místo běžného dřeva využívají bambus, který je vzhledem ke svým vlastnostem pro výrobu jednorázových produktů mnohem vhodnější. Ten, který používá německá značka Pandoo pochází z ekologického zemědělství a nemusíte se obávat, že by jeho těžba byla likvidační pro planetu. Řekněte ne odlesňování!

Jak prát?: Odstraňte hrubé nečistoty pod tekoucí vodou a poté vyperte v pračce na max. 40°C bez aviváže. Nežehlit. Nevhodné pro sušičky.


Obsah balení: 1 role (20 útržků), výška 29,5 cm, průměr 9 cm
Složení: 92 % bambusová viskóza a a 8% kyselina polymléčná (PLA)

Proč bambus?
Díky svým vlastnostem může nahradit papírové i plastové výrobky, a zbytečně přitom nezatěžovat životní prostředí. Navíc je bambus přirozeně antibakteriální a hypoalergenní a už jen jako materiál působí proti bakteriím.

Víte, že každý čtvrtý strom vytěžený z deštného pralesa putuje do papírenského průmyslu? Ze spousty z nich pak vznikají jednorázové papírové výrobky, které použijeme jednou a putují do koše. Oproti klasickým stromům bambus dokáže dorůst až o 1,6 m denně! Sklízet ho tak můžeme po 3-5 letech. Díky tomu můžeme na menší ploše vypěstovat vyšší množství bambusu a zachovat přírodní lesy nedotčené.

Také dokáže absorbovat ohromné množství oxidu uhličitého a oblast zarostlá bambusy produkuje o 35% více kyslíku než běžný les. Bambus také dokážeme recyklovat a snadno se rozloží.

A pokud se bojíte, že byste pandám ohrozili jídelníček, můžete být v klidu. Utěrky Pandoo je vyrobený z odrůdy moso bamboo (Listoklasec jedlý), kterou pandy nekonzumují :-).


Země původu: Navrženo v Německu, vyrobeno zodpovědně v Číně. Celosvětově roste kolem 1500 druhů bambusu, ale bohužel ne v Evropě. Know-how pro pěstování a zpracování bambusu se nachází hlavně v Číně, kde německá společnost Pandoo úzce spolupracuje se svými partnery, aby zajistili spravedlivé pracovní podmínky a udržitelnou výrobu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: